Konstituce se nazývá „pastorální“, protože opřena o naukové zásady chce vyjádřit poměr církve k dnešnímu světu a člověku. Proto ani v první části nechybí záměr pastorální, ani v druhé části záměr naukový. V první části rozvíjí církev svou nauku o člověku, o světě, v němž je zařazen, a o svém poměru k člověku a ke světu. V druhé části pak podrobněji uvažuje o různých stránkách dnešního života a lidské společnosti, a to zejména o těch otázkách a problémech, které se v té souvislosti zdají být...
Cílem této části přednášek je seznámení se základními principy fungování NNO, které byly založeny církvemi. Pozornost bude věnována zejména vývoji teologického pohledu na sociální práci a z něj vyplývajícím současným otázkám, které se církevních humanitárních organizací dotýkají.
Formy solidarity mezi lidmi a doporučený postoj k lidem společensky hendikepovaným, spadají do oblasti morálky, souboru norem předepisujících lidskému chování určité směřování a hranice. Morální normy se i v našem civilizačním okruhu až do novověku zdůvodňovaly autoritou zjevného a nepochybného čili nábožensky. Až do doby průmyslové revoluce spojovala západní civilizaci, stejně jako civilizace jiné, morálka založená v tradici a v náboženství.
Soubory cookie používáme pro funkční účely, pro shromažďování a analýzu informací o výkonu a používání stránky.
▼ Nezbytné
Vždy povoleno. Technické uložení nebo přístup jsou nezbytně nutné pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal.
▼ Analytické
Technické úložiště nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní agregované statistické účely.