Seminární práce pro kurz Sociální problémy na téma Soužití s romskou minoritou
«»
Popis:
ÚVOD
Zvolila jsem si pro svou seminární práci sociální problem “soužití s romskou minoritou” protože se jedná o z mého pohledu jeden z nejpalčivějších problem české společnosti. Další z mých důvodů byla skutečnost, že jsem něco přes rok pracovala v neziskové organizaci, které se specializovala na vzdělávání romských dětí a na volnočasové aktivity. Dostala jsem se tedy do kontaktu s mnohými romskými dětmi, a nahlédla trochu hlouběji do zákulisí tohoto problému.
Ráda bych rozebrala tento problém z pohledů různých přístupů sociologie sociálních problému - Z pohledu Sociální dezorganizace a Hodnotového konfliktu.
HISTORIE
Historie romských obyvatel na našem území začíná ve 13.století. První zmínku můžeme nalézt v Dalimilově kronice v kapitole "O Kartasiech pohanských". Integrace romů do české společnosti probíhala poklidně až do poloviny 16. Století, kdy začala Katolická církev poukazovat na odlišný způsob života Romů. V 17. Století začali být Romové pronásledováni a trestáni. Svalovala se na ně vina za nejrůznější zločiny, například požáry. Romové však stále zůstávali na našem uzémí. Koncem 19. Století byl vydán zákon o potulce, který platil až do roku 1927, kdy bylo kočování zase povoleno.
Klíčová slova:
sociální problémy
romská komunita
problémovost
dezorganizace
institucionalizace
Obsah:
- Úvod
Historie
Problémovost soužití
Z pohledu různých přístupů ssp
Závěr
O souborech cookie na této stránce
Soubory cookie používáme pro funkční účely, pro shromažďování a analýzu informací o výkonu a používání stránky.